Khabib ka një mik shqiptar, zbulohet se kush është ai

Khabib Nurmagomendov është sportisti më i përfolur i momentit. Rusi u shpall kampion bote pas atij dueli shumë të përfolur ndaj McGregor. Khabib është mjaft aktiv në rrjetet sociale, e sidomos në Instagram. Ndër 356-të njerëzit që ai ndjek nga llogaria e tij është edhe një shqiptar. Bëhet fjalë për Ilir Latifin, u cili bën pjesë tek artet marciale mike në UFC, tek peshat “light heavyweight”. Shtup re kla men dhe shiko videon me poshte.

Besohet se rusi ka njohje me shqiptarin, pasi pas përfundimit të ndeshjes ndaj McGregor edhe Latifi e uroi atë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *