Ekskluzive: Këta janë dy serbët që rrahën kosovarët në Novi Sad

Autoritetet e sigurisë në Serbi kanë arrestuar huliganët serbë.

Që rrahën brutalisht dy kosovarët pasi të njëjtit flisnin shqip në rrugët e Novi Sadit. Indeksonline mëson se në mesin e të arrestuarve janë V. Radiq (22 vjeçar) dhe D. Radiq (23 vjeçar)“Pas një hetimi intensiv një disa shtigje, ka identifikuar të gjithë sulmuesit që rrahën dy të rinj dhe ka arrestuar katër persona të dyshuar për këtë vepër penale. Janë gjetur edhe rrobat që i kishin të veshura të dyshuarit të dielën në mëngjes me rastin e sulmit, që është e rëndësishme për vazhdim të hetimeve”, ka thënë ai per te pare me shum shtip ne rek.klamm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *