Tuncelide müthiş operasyon! Etkisiz hale getirilen bölücüler var operasyon devam ediyor. Detaylar…

Tunceli’de 2 terörist etkisiz hale getirildi.Tunceli’nin Mazgirt ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda eylem hazırlığındaki 2 terörist etkisiz hale getirildi. Tunceli’nin Mazgirt ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda eylem hazırlığındaki 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, kentin Mazgirt ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma özel harekat (JÖH) timlerince teröristlere yönelik operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Operasyonda eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 2 bölücü terör örgütü mensubunun, JÖH’ler tarafından etkisiz hale getirildiği aktarılan açıklamada, bölgede operasyonun sürdüğü kaydedildi.

Açıklamada, kentte terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların, azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı.

Operasyonlar sonuna kadar devam edecek. Kış döneminde de aralıksız olarak devam edecek olan operasyonlar sonunda yaz aylarında pkk nın bitmiş olmasını hedefliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *