Sylë Tahirsylaj tregon se kur do të ngrohë dielli në Kosovë

​Me fillimin e muajit mars, temperaturat në vend kanë filluar të ngritën. Gjatë ditëve në vijim do të mbretërojë mot i ngrohtë dhe tipik pranveror. Këtë e ka bërë të ditur për Express, eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj Java që vjen do të fillojë me mot dukshëm më të ngrohtë se ato të ditëve që lamë pas. Që nga e hëna, në Kosovë do të ketë ngritje të temperaturave. Tahirsylaj, thotë se temperatura më e lartë që pritet gjatë javës së ardhshme do të jetë plus 18 gradë Celsius. Per te pare videon e plote shtip nerek.kllam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *