Moti i keq! Autobusi del nga rruga, 6 të vd.ekur 29 të pl,ago.sur..

Të paktën gjashtë persona e kanë humbur jetën dhe 29 të tjerë u plagosën në një aksident trafiku në Mus në Turqinë lindore.Sipas informacioneve nga terreni, autobusi i pasagjerëve në rrugën Mus-Bingol është rrokullisur. Në terren kanë dalë një numër i madh i ambulancave, ekipe të xhandarmërisë dhe Agjencisë Shtetërore Turke të Menaxhimit me Emergjenca (AFAD). Udhëtarët e lënduar u shtruan në spitalet në Mus dhe Bingol. Guvernatori i Mus, Aziz Yildirim konfirmoi se sipas të dhënave paraprake, gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 29 të tjerë u plagosën, raporton Anadolu Agency:Klikoni reklamen dhe shikoni videon e tmerrshme te aksidentit kujdes pamjet:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *