Bëhuni gati, moti do të jetë esktrem! Ja parashikimi për Vitin e Ri, a do të kemi borë?

Edhe pse java që sapo lamë pas na ka sjellë temperatura të larta, e hëna pritet të nisë me mot të ftohtë. Sinoptikanët, parashikojnë rënie ekstreme të temperaturave, të cilat mund të na shoqërojnë deri në mbyllje të vitit. “Në vijim, e marta, e mërkura, e enjtja, pritet që të jenë me temperatura tipike të dimrit në zonat malore, ndërsa në zonat e ulëta dhe në bregdet do të sjellin temperatura shumë më të ftohta. Temperaturat edhe në zonat e ulëta dhe në bregdet do të shënojnë..per te pare temperaturat live shtip nerek.kkllamm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *