Zëdhënësja e PSD’së e quan Avdullah Hotin ‘shërbëtor’ të Thaçit, ai ja kthen je e bukur se te kisha..

Zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate, Natyra Kuçi ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka konsistencë politike “vetëm kur është në pyetje shërbimi ndaj Thaçit”. Kuçi, në një reagim ndaj deklaratave të shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hotit, ka thënë se është e dhimbshme kur e sheh Hotin të flasë për qëndrueshmëri politike. Per te pare videon e plote shtip nerek.kllamm dhe video hapet pas 5sec:

“E dhimbshme kur e dëgjon Avdullah Hotin të flasë për qëndrueshmëri dhe legjetimitet. Një zë i plogësht i një partie që s’ka kurrfarë legjitimiteti të flasë për qëndrueshmëri. Një zë i partisë që konsistencë pati vetëm kur ishte në pyetje shërbimi ndaj Thaçit”, është shprehur Kuçi, përmes një postimi në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *