Bëhuni gati/ Ja çfarë ndodh me motin nga e Merkura…

Reshje dëbore, shi dhe ftohtë. Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme. Sipas Meteoalb, situata do të ndryshojë, gjatë natës së martes do të nisin reshje më të dendura shiu dhe dëbore, kryesisht në zonën verilindore.
Parashikimi i motit nga Meteoalb: Te marten gjatë natës pritet të kemi zhvillim të vranësirave duke sjellë mot të paqëndrueshëm dhe reshje shiu në vend. per te pare temperaturat Live shtip nerek.kllamm

Më të dendura reshjet e shiut do të jenë në veriperëndim, si dhe reshje dëbore në zonat malore kryesisht zona verilindore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *