Francezja përplas azilantin shqiptar, 26-vjeçari në gjendje kritike për jetën (VIDEO)

Edison Kamberi quhet shqiptari 26-vjeçar i cili ka pësuar aksident mbrëmjen e djeshme në Tuluz të Francës, shkruan JOQ.al. Sipas informacioneve të pakta, i riu është përplasur nga një shtetase franceze e cila i jepte makinës në gjendje të dehur. Mediat vendase nuk kanë raportuar ende asgjë në lidhje me ngjarjen e rëndë. Shtttyyyppp ne hapersiren me poshte.

Tejet të prekur disa shqiptarë e kanë vizituar në spital, pasi janë të vetmit të afërm që 26-vjeçari ka. Sipas informacioneve ekskluzive për JOQ, i riu kishte 2 vjet që kishte emigruar në Francë dhe qëndronte në azil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *